TEIPAVIMAS
Teipavimas arba kineziologinis teipavimas yra viena iš kineziterapijos metodikų, skirtų mažinti dėl traumų ar operacijų atsiradusius skausmus ar judėjimo suvaržymus.
Teipas yra pagamintas iš medvilnės, netoksiškas, atsparus vandeniui, ant kūno išsilaiko nuo 1 iki 5 dienų. Teipas tarsi atstoja įtvarą, gali būti klijuojamas ant bet kurios kūno vietos (rešo, plaštakos, alkūnės, pečių, kaklo, nugaros, kojos, pėdos) tiek suaugusiems, tiek ir vaikams.
Raumenyje vykstant uždegiminiams procesams, esant patinimui ar įtampai, sumažėja atstumas tarp odos ir raumenį dengiančios fascijos, todėl blogėja limfotaka, dirginami skausmo receptoriai. Kinezioteipu galima pagerinti audinių kraujotaką, sumažinti skausmą, skatinti traumuotų audinių (raumenų, raiščių) gijimą, normalizuoti raumenų tonusą, koreguoti judesius, laikyseną.
Ar kinezioteipas bus efektyvus priklauso nuo išsamaus paciento būklės įvertinimo bei tinkamai parinktos technikos.
Yra dvi teipų rūšys: atletinis teipavimas ir kineziterapinis teipavimas.
Kuom jie skiriasi?
Kineziterapinis teipavimas
Kineziterapinis teipavimas naudojamas kaip profilaktinė priemonė, kuri padeda pagerinti organizmo veiklą ir sumažina įvairių kūno vietų skausmus. Šiuo metodu gydomos įvairios kilmės judamojo aparato traumos, spartinamas audinių gijimas, aktyvinama limfotaka.
Atletinis teipavimas
Atletinis teipavimas įmobilizuoja sąnarius į teisingą padėtį, prilaiko ir sutvirtina raumenis, pakelia teipuotą odą, sumažina skausmą, pagerina kraujotaką (limfotaką).
Kada galima taikyti teipavimą?
Siekiant mažinti limfedemą;
Patyrus sporto traumas;
Raumenų skausmui ir įtampai mažinti;
Nugaros skausmų mažinimui;
Randų elastingumo didinimui;
Siekiant pagerinti kraujotaką ir limfotaką;
Esant sąnarių, raumenų, jungiamojo audinio (raiščių, sausgyslių, fascijų) skausmams;
Raiščių ir sausgyslių korekcinei funkcijai, imobilizacijai;
Laikysenos sutrikimams.